بوتاکس اصل و بوتاکس تقلبی، تفاوت ها و خطراتی که به همراه دارد

خانه » بوتاکس اصل و بوتاکس تقلبی، تفاوت ها و خطراتی که به همراه دارد

بوتاکس نوعی پروتئین است که موجب تضعیف و غیر فعال شدن عضلات می‌شود و انتقالات عصبی عضلانی را در محل تزریق مهار می‌نماید و قادر است انتقال پیام را از عصب به عضله و نیز به غدد عرق متوقف نموده و باعث توقف فعالیت‌های عضله یا غدد عرق شود. شایعترین عمل زیبایی در جهان، تزریق بوتاکس است که اگر به صورت صحیح و با استفاده از داروی استاندارد انجام شود، بی‌خطر است. جهت درمان خطوط پیشانی، خط اخم، چین و چروک‌ های اطراف چشم و لب‌ها، سایر انواع چین و چروک و خطوط غیر طبیعی صورت و گردن و بالابردن ابروها و همچنین تزریق بوتاکس زیر بغل و یا کف دست و پا برای درمان تعریق بیش از حد به کار می رود. در ادامه به بررسی تفاوت های بوتاکس اصل و بوتاکس تقلبی میپردازیم پس با کلینیک زیبایی دکتر قانعی همراه باشید:

احتمال ایجاد عوارض

مهمترین تفاوت نگران کننده بوتاکس اصل و بوتاکس تقلبی (چینی) در احتمال ایجاد عوارض است.

علت خطرناک بودن بوتاکس هاى تقلبی (چینى)، وجود ناخالصى در آنهاست، از آنجا که فرآیند تولید و خالص سازى بوتاکس بسیار پرهزینه و زمانبر است و همین باعث گرانى آن مى‌شود، براى تولید انبوه بوتاکس ارزان، این مرحله مهم ، نادیده گرفته مى‌شود. این ناخالصى هاى موجود در بوتاکس هاى چینی، بعد از ورود به بدن انسان، با پروتئین هاى موجود در بافتهاى مختلف، ترکیب شده و مولکول جدیدى را ایجاد مى‌کند که براى سیستم دفاعى بدن ناشناخته است و در نتیجه سیستم ایمنى براى از بین بردن آن، حساس شده و به بافتهاى حاوى این ماده ناشناس، حمله مى‌کند، نتیجه، یک بیمارى خودایمنى است .

خبر بد اینکه، گاهى فاصله بین بروز این عوارض (علائم بیمارى خودایمنى) از تزریق بوتاکس آنقدر طولانیست که بیمار متوجه ارتباط بوتاکس و بیمارى اش نمى‌شود و حتى اگر متوجه شود، امکان اثبات این ارتباط وجود نخواهد داشت.

ماندگاری بوتاکس

تفاوت مهم بعدی، از بین رفتن تأثیر درمانی بوتاکس های تقلبی قبل از ۴ ماه است. بوتاکس اصل معمولاً  ۸-۴ ماه و بطور متوسط ۶ ماه دوام دارد.

تنوع اسامی و مارک ها

تفاوت بعدی، تنوع اسامی بوتاکس هاى تقلبی است که با نام های کنیتوکس، درماتوکس، ریفاینکس، لینوریز، زیتوکس و… معرفی می‌شوند.

بوتاکس های غیرقانونی در شیشه هاى بدون برچسب وارد کشور می‌شوند، یعنى نام و مشخصات دارو، مقدار و دوز دارو، کمپانى و کشور تولیدکننده روى ظرف محتوى دارو درج نمى‌شود، واردکننده های غیرقانونی بوتاکس، برچسب دلخواه خود را با اسامى برندهاى معروف کشورهاى معتبر و عمدتاً به اسم canitox ساخت کانادا، روى ویال مى‌چسبانند و متاسفانه بعضى از همکاران نیز، این بوتاکس ها را کانادایى معرفى مى‌کنند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر، هیچ بوتاکس کانادایى و آمریکایى و … در کشور وجود ندارد و تنها بوتاکس هاى وارداتی مجاز:

۱-دیسپورت ساخت انگلستان

۲-نورونوکس ساخت کره

مى‌باشند.

بنابراین صرفنظر از دوام اثر و درجه یک یا دو بودن بوتاکس چینى، چون هیچ نظارتى روى این بوتاکس ها نیست و به دلایلى که گفته شد؛ خطر آنها براى سلامت انسان، بهتر است تا زمانیکه این بوتاکس ها بصورت غیر قانونى و بدون نظارت سازمان غذا و دارو وارد کشور مى‌شوند، از تزریق آنها خوددارى شود.

ما، در کلینیک زیبایی و تناسب اندام دکتر قانعی معتقدیم که آگاهی کامل شما از نحوه‌ی انجام و انواع تزریق ژل و بوتاکس نخستین بخش از زیبایی چهره‌ی شما خواهد بود. شما با دریافت آگاهی می‌توانید زیباتر شوید نه با دریافت تبلیغ!

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و بررسی مختص شما، با کلینیک زیبایی و تناسب اندام دکتر قانعی تماس بگیرید.

نوشته بوتاکس اصل و بوتاکس تقلبی، تفاوت ها و خطراتی که به همراه دارد اولین بار در كلينيک دكتر قانعى. پدیدار شد.

2017-08-29T14:56:00+00:00

About Our Practice

Phasellus non ante ac dui sagittis volutpat. Curabitur a quam nisl. Nam est elit, congue et quam id, laoreet consequat erat. Aenean porta placerat efficitur. Vestibulum et dictum massa, ac finibus turpis.

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

تلفن: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

فکس: 458 761-9562

وبسایت: ThemeFusion

نوشته‌های تازه